Саша Коен, биография, новини, снимки!

Биография на Саша Коен

Саша Коен е ярък скейтър и ярко момиче. В живота на тази талантлива американка имаше много от най-разнообразните победи, титли и медали. Ето защо в този момент, когато този необикновен спортист отива на лед, огромно количество ентусиазирани изгледи мигновено се втурват към нея.
Но какво е толкова уникално за тази миниатюрна красота? Кога започва спортната си кариера и кои моменти в нея заслужават специално споменаване? Ще се опитаме да разберем всичко това днес.

Ранните години, детството и семейството фигурират скейтър Саша Коен

Саша Коен е родена в малкия град Уестууд (Калифорния) на 26 октомври 1984 г. Баща й, Роджър Коен, беше доста успешен адвокат и бизнес консултант в Лос Анджелис. Не по-малко успешна личност е и майката на нашата днешна героиня - украинската Галина Фелдман - която отдавна е професионално ангажирана с гимнастика и балет.

Фигурката Саша Коен постигна голям успех

Може би това беше примерът на майка, която направи Саша Коен да мисли за първа повод за спортна кариера. От детството насам нашата героиня днес е посещавала курсове по гимнастика, но на седем години тя решила внезапно да премине към фигурно пързаляне.И не се губи! От дълго време се редувала в различни спортни школи, но на единайсет тя решаваше да прави спортове истински.
Още в тийнейджърската си възраст тя започва да се появява на различни състезания от градски и федерален мащаб. Живи изпълнения на млад фигурник на кънки привлече вниманието на изтъкнати американски треньори на нейния човек и много скоро нашата героиня беше поканена на шампионата по фигурно пързаляне в САЩ.
През 2000 г. за пръв път в кариерата си тя излиза на леда като част от такива престижни спортни събития и почти веднага се превръща в истинската любима на Америка. Състезавайки се с възрастни спортисти, едно шестнадесетгодишно момиче показало такива чудеса на съда, че скоро се превърна в основен фаворит на състезанието. Въпреки това, поради липса на опит, Саша Коен не успя да спечели по това време, след като се спря само на крачка от скъпата награда.
Фигура скейтър Саша Коен
Сребърният медал на шампионата отвори пътя за младата американска фигура на младия фигурист. Скоро се появява на международното първенство сред юноши и през 2001 г. отново получава разрешение да се състезава в първенството по фигурно пързаляне в САЩ.
Тя обаче не стигна до Американското първенство по това време. Причината за това беше нараняване на гърба. Органично съчетавайки обучението си през 2002 г., младата красавица завършва Гимназия за фючърси и след като получи диплома, успя да се съсредоточи изцяло върху спортни дейности.

Допълнителна спортна кариера Саша Коен

През 2002 г. нашата героиня отново се появи на американското първенство, като в крайна сметка си възвърна сребърен медал. Този успех осигури на Саша Коен билет за Олимпийските игри в Солт Лейк Сити, в който младата американска красота се класира на четвърто място. Момичето постигна и подобен резултат при дебютната Световна купа в Япония, Nagano. Въпреки това нашата днешна героиня дори не се замисляше за успеха на две четвърти места.
През 2003 г. се раздели с бившия си треньор Джон Никс и започва обучението си под ръководството на Татяна Тарасова. Сътрудничеството с руския треньор й позволи да спечели няколко етапа от Голямата награда ("Skate Canada", "Trophée Lalique"), както и да осигури второ място на руската фаза на състезанието "Купа на Русия". Тези постижения ни дадоха нашата героиня място на финалите на Гран При, което тя успешно спечели.
Саша Коен и Тод Елдридж
След това в кариерата на един фигурник на кънтри имаше бронзов медал на американското първенство и още едно четвърто място на Световното първенство във Вашингтон.
Най-големият успех в кариерата на Саша Кохен през сезон 2003-2004. През този период печели турнирите "Skate Canada", "Skate America", "Trophée Lalique" и заема второ място във финалите на Гран При. Малко по-късно нашата днешна героиня промени своя треньор и започна да работи под ръководството на американски специалист Робин Вагнер. Заедно с него печели сребърни медали в американското първенство и става втора в световното първенство.
Въпреки всички успехи, още през следващия сезон, Саша Коен отново поднови сътрудничеството с бившия си ментор Джон Никс. Поради новите болки в гърба спортистът отказва да участва в Гран При, но след известно време тя все още успя да участва в американското първенство и световното първенство, което се проведе в Москва тази година. На двете състезания момичето заема второ място.
През сезона 2005-2006 г. нашата хероин за пръв път в кариерата си спечели Шампионат на Съединените американски щати. Това бе последвано от ярък спектакъл на Олимпиадата, в който Саша отново стана втората.

Животът на Саша Коен извън спорта

След страхотно представление на Олимпиадата талантлива американка обяви, че напуска спорта. През същата година момичето започва да изпълнява често в Съединените щати с разнообразни шоу програми и често се появява и по телевизията. Скоро тя също се опита като модел и много скоро беше включена сред най-красивите атлети на Америка.

Фигурката Саша Коен се завърна в професионалния спорт

Малко по-късно момичето участва и във филмите "Победителят", "Блейд на славата" и комедията "Bratz". Така Саша Коен показа на целия свят, че може да бъде "свой" не само на леда, но и в света на американското кино.
Едва през 2009 г. нашата днешна героиня заяви, че иска отново да се върне на професионалния спорт. След това тя е включена в броя на участниците в серията Grand Prix във Франция и Съединените щати. Но поради здравословните проблеми в двата турнира момичето не се появи.
През 2010 г. участва в американското първенство, но в крайна сметка заема само четвърто място.