Алия Мустафина, биография, новини, снимки!

Биография на Алия Мустафина

детство

Алия е роден в спортно семейство. Баща й Фархат Мустафин спечели бронзов медал в гръко-римската борба в Монреал през 1976 г. Но майката на Елена Кузнецова преподава физика в училище. Между другото, по-младата сестра на Алия Наила също участва в гимнастиката и е достигнала ранг на майстор на спорта. Въпреки това момичето след контузията напуска спорта и участва само в аматьорски състезания.
На шестимата, Алиа била отведена в спортната секция. След уроците момичето започна да печели състезания за деца едно след друго, следвано от младежи. Като цяло, Musfina спечели пет медала от най-високото уважение в третата Игри на учениците. Но малко по-късно Алия спира да тренира поради липса на разбиране от обучителя Дина Камалова. С младите спортисти избухна конфликт. По-късно гимнастичката продължи да тренира, но вече в Александър Александров.

Голям спорт

През есента на 2007 г. Мустафина се яви на неофициалния световен шампионат на Джуниър Интернешънъл. Там, в Йокохама, печели пет сребърни медала наведнъж. В някои типове навсякъде и в абсолютното предимство.Момичето загуби само за американката Ребека Брос, която взе пет пъти златото.

Млади таланти

Но в Европейското първенство по футбол през 2008 г. във френския Клермон Феран Алия Мустафина заедно с Анна Дементиева, Татяна Набиева, Анастасия Новикова и Татяна Соловиева станаха лидер в отборния турнир по гимнастика. Навсякъде, когато Алия взе среброто, тя загуби от Татяна Набиева.
Следващият етап в живота на Алия бе руското първенство през 2009 година. В женската обиколка, Мустафина спечели златния медал, тя бе пред Татяна Набиева и Ксияна Семенова. Друга златна гимнастичка спечели с московския отбор, който също изигра Елена Замолоджикова, Джулия Бергер, Анна Мъдзрикова, Мария Чибискова и Елена Сърникова. Момичето не остана без медали, а в някои видове имаше злато, сребро и бронз.
Тя спечели победа във всички около и Купата на Русия. Състезанията се класираха за Световната купа. Спортистът не участваше в тях, тъй като не беше на 16 години. Непосредствено, пет златни медала бяха спечелени от Алия Мустафина на Световната гимназия в Доха,тя спечели целия турнир в упражнението на пода, като част от екип и в неравномерните барове и трупи. Спортистите имат сребро за сейфа си.

Моментът на победата

През 2010 г., след дълга пауза в резултат на нараняване, Алия участва в четвъртия етап на Световната купа. Гимнастичката показа втория резултат при упражнения на лъча, а четвъртият - на неравномерните барове.
Това бе последвано от Европейското първенство през 2010 г., където Мустафина, заедно с Екатерина Курбатова, Татяна Набиева, Анна Мъдзрикова и Ксения Семенова, взеха златото и станаха два пъти сребърни медалисти. Малко по-късно спортистът участва в равенството на Откритото първенство на Япония. С колегите си тя победи гимнастичките от Япония. Целият Алия показа третия резултат.
След това в купата на Русия Мусфина спечели окончателния финал, пред сребърен медалист Ксения Афгашеев. Али се занимаваше с неравномерните барове, станала там първа, втората станала в трезора и третата по гредата.
Алия Мустафина на видео
Резултатите помогнаха на гимнастичката да влезе в отбора за световното първенство през 2010 година. Особено за него, момичето усложняваше програмата си, учила "2,5 винта Юрченко".В резултат на това с първия си резултат тя стигна до финала на всички и се класира на финала от 4 типа. Това беше последният път през 1997 г. Светлана Хоркина. На финала Алия взе златото. Между другото, руският гимнастик, който стана световен шампион в личния си облик, последният път през 2003 г. беше същата Светлана Хоркина. Освен това три пъти Мустафина е вторият в някои видове наоколо - неравномерни барове, тренировки и подови упражнения. На равновесие спортистът падна и следователно се отказа от битката. Дебютният шампион Алия Мустафина спечели най-много медали в шампионата, след което Русия зае второ място в отборното събитие. През 2011 г. Aliya започна с реч на сцената на Световната купа. Навсякъде тя взе среброто.

нараняване

През април 2011 г. Алия нарани крака си в Европейското първенство. Тя се приземи зле след сейф. Платформата остави момичето в ръцете на треньора. След това гимнастичката бе принудена да се оттегли от състезанието. Диагностицирани лекари - разкъсване на кръстосаните връзки на лявото коляно. Спортистът беше опериран. По време на рехабилитационния период без Алия, се проведе световното първенство. И Мустафина започна тренировки след три месеца.

2012 Олимпиада

По време на подготовката за летните олимпийски игри Мустафина участва в Европейското първенство, първенство и купа на Русия. Спортистът се представи и на Олимпийските игри в Лондон. Във финала тя беше в националния отбор по шампионат на отбори и в индивидуални състезания. Заедно със своите руски колеги тя взе сребро в отборното събитие. В допълнение, Алия взе бронзовата хартия в личността наоколо. Между другото, момичето не направи "2.5 винтове Юрченко", поради което тя е била ранена. На неравните барове Мустафина спечели злато. През новия век това е първото руско злато на Олимпиадата в този спорт.