Галина Кулакова, биография, новини, снимки!

Биография на Галина Кулакова

Галина Кулакова - великият съветски скиор, който спечели победа на Олимпиадата, световни първенства, национални първенства и други различни състезания. Тя удивила техниката, издръжливостта и волята си да спечели. Кулаков напусна спорта на четиридесетгодишна възраст.

Детството и семейството на Галина Кулакова

Родното място на Галина Кулакова е село Логачи, разположено в близост до град Воткинск. В момента това селище не съществува, то е било залято по време на изграждането на водноелектрическата централа "Воткинск". Поради това семейството е принудено да се премести в село Степаново от същия район. Кулакова е възпитана в семейство, където са израснали девет деца. Татко, учител, умря отпред. От ранна възраст момичето започва да помага в къщата, по-късно отива в държавната ферма като работник и на петнадесетгодишна възраст става телешка къща. На седемнайсетгодишна вече беше кърмачка и всеки ден в пет часа сутринта трябваше да кърми осемнадесет крави.

Скиор Галина Кулакова стана легенда на съветския спорт

Като ученичка момичето отиде на ски, което всъщност се състоеше от две дъски. Тя има истински ски в пети клас.Училището беше на три километра, този път Галия преодоля два пъти на ден.

Първи победи на скиор Галина Кулакова

Кулакова работи в ски секцията, ски ски, участва в състезания, но без много успехи. Точката на поврат настъпва през 1964 г., когато по молба на сестра й Елена тя отива в конкурса вместо нея и заема второ място там. След тези резултати Galya беше избран за участие в регионални състезания. Там треньорът Петър Наимушин й обърна внимание, той беше ударен от скиор с мощна победа. Галина се премества в Воткински, където работи като лъскава жена в завода и практикува ски под егидата на Наимушин. Година по-късно Кулакова спечели първото място в състезанията в Смоленск, спечелвайки състезанието за пет и десет километра.
През 1968 г. в Гренобъл талантлив спортист може да стане олимпийски шампион. Все още неопитна, тя, петстотин метра преди финала, не се справи с спускането и отлетя от пистата. Нямаше три секунди да спечели. И все пак, скиорът не е напуснал без медал от първата си олимпиада. Тя се завърна у дома и донесе два медала.

Галина Кулакова спечели първия си олимпийски медал през 1968 г.

Галина смяташе, че й липсва само опит, но и технология. Тя разбра недостатъците и започна да работи усилено, за да ги отстрани. Скоро ски пистата й стана безупречна.

Галина Кулакова - шампион: здравословни проблеми и голям успех

В подготовката за Световната купа през 1970 г. Кулакова отбеляза победи във всички състезания. Вече бе видяна от бъдещия олимпийски шампион, но се случиха проблеми, а спортистът се озова в болницата. Там тя беше взета веднага от пистата. Галина имаше операция, след което отново трябваше да се научи да ходи.
Никой дори не помисли за факта, че Кулаков ще бъде в състояние да застане на ски. Тя не само се завръща в активно обучение, но и успя да спечели всеки един олимпийски златен медал в Сапоро през 1972 година.
През 1974 г. на Световното първенство във Фалун, скиорът става победител в релето и в двата индивидуални състезания. На Олимпиадата през 1976 г. пристигаше спортистът, може би ще се каже, първият номер. Въпреки това, промените са направили болестта, Галина уловени. Преди началото тя пусна носа си, затова антидопинговата комисия намери в тялото й забранено лекарство. Кулаков лишен от бронзов медал.
През 1979 г. на тридесет и седем години съветският скиор спечели Световната купа. Очакваше се, че в следващите олимпийски игри Кулакова можеше да покаже високи резултати, но не се покачи на пето място. Нашият отбор загуби в релейното състезание и загуби отбора от ГДР.

Днес Галина Кулакова живее сама в провинцията

На 40-годишна възраст Галина Алексеевна решава да напусне спорта. Тя завършва кариерата си през 1982 г.

Личният живот на Галина Кулакова

Кулакова учи в Педагогическото училище в Ижевск, където завършва през 1962 г. Тя също е завършила Колеж по физическо възпитание в Прокопиевск. Галина Алексеева получава висше образование в Института по физическо възпитание "Чайковски".
Две години след края на спортната си кариера Кулакова получи сребърен олимпийски команда от ръцете на Хуан Антонио Самаранч. Също така бяха предимствата на скиор преди световните спортове.
Кулакова многократно се предлага да се премести в Москва, но тя винаги отказва. Според нея скиори трябва да живеят там, където има сняг, освен това тя смята себе си селянин. Множественият шампион сега живее в село Италмас, недалеч от Ижевск. Има и къща-музей. Той бе представен на спортиста в деня на шестия си рожден ден.В музея, тя взема хора, показва награди и чаши.