Martin Fourcade, биография, новини, снимки!

Биография на Мартин Форкад

Мартин Форкаде е известен френски биатлер, който успя да спечели много славни победи в кариерата си. През последните години нашият герой днес е може би основната надежда на френския национален отбор. Ето защо в нашата статия решихме да разкажем малко повече за живота и спортната си кариера. В края на краищата, на олимпийските игри в Сочи Мартин Форкад определено ще се появи в цялата си слава.

Ранните години, детството и семейството на битлета Мартин Форкаде

Бъдещият известен спортист е роден в Серет на 14 септември 1988 г. От ранна възраст Мартин е бил ангажиран в различни "зимни" спортове под строгото ръководство на баща си - професионален треньор. На пръв поглед нашият днешен герой опита ръката си при сноуборда, а след това и хокей. Но накрая, подобно на по-големия си брат Симон, избра биатлон.

Мартин Форкаде - биатлантист от най-висок клас

Трябва да се отбележи, че Мартен никога не е скрил факта, че спортната кариера на други членове на семейството му оказва голямо влияние върху неговата спортна кариера. Във време, когато Fourcade младши предприе първите си стъпки в света на професионалните спортове, брат му Саймън вече нахлува на подиума на големи международни състезания.Дълго време Мартин беше неговият фен номер едно. Но в крайна сметка той реши да се заеме със самия биатлон.
Първите успехи дойдоха на спортиста много скоро. След редица успешни представления в младежки и младежки състезания, Мартин Форкаде отива във френския отбор, в чийто ранг започва да играе през 2002 година. В този момент младият спортист беше само на четиринадесет години.
Кристоф Суман и Мартин Форкаде пеят на церемонията по награждаването
Мартин Форкаде се разраства и подобрява и затова вече четири години по-късно успява да дебютира успешно на международни младежки състезания. Отначало резултатите на състезателя не бяха най-високи. През 2007 г. днешният ни герой успя да спечели бронзов медал в релейното състезание, но по-късно Мартин постоянно се озова извън желания пиедестал. Като правило той завърши представянето сред 10-те най-силни. Но този амбициозен спортист не беше достатъчен.

Биатлетистът Мартин Форкад в "Големия спорт"

За първи път да се появи в рамките на състезанието "възрастни", Мартин Форкаде се състоя през 2008 г. на Световното първенство в Осло, Норвегия. Тогава днешният ни герой завърши състезанието само ... шейсет.Обаче тази офанзива "кликай върху носа", изглежда, само се възползва от талантливия млад атлет.
През следващия сезон Мартин добави доста добре и в крайна сметка успя да спечели първите рейтинг точки в немския Hochfilzen, като заема тридесет и шесто място в индивидуалната надпревара и достига до топ десет в спринта. След това младият французин също се представи ярко на Световното първенство, в което последователно се нарежда сред двадесетте най-силни спортисти във всяко състезание.
Изявление на лицето на Мартен Фуркайд
Поради тази причина, в цялостното класиране на сезона през 2009 г., Мартин Форкаде успя да заеме последното 24-о място, което бе несъмнен успех за младия човек. Следващата година стана още по-успешна. Талантливият французин стъпи още една стъпка нагоре и затова скоро успя да спечели първите си медали. Като част от олимпийските игри в Ванкувър през 2010 г., Fourcade достигна второто финално място в масовия старт (15 км). Сребърният медал беше истинска изненада за всички фенове на биатлета, но по-късно днешният ни герой успешно доказа, че всичко това съвсем не е просто съвпадение.
На Световното първенство във финландския Контиолахти талантлив французин спечели златния медал в състезанието за преследване и след това успя да спечели две победи в Осло, Норвегия (в преследването и спринт). В резултат на всичко това, в сезон 2009/2010, спортистът стана петият в световната купа. Той стана известен като един от най-обещаващите биалети на планетата. Мартин Форкад започва да предлага доходоносни рекламни договори и често се кани на френска телевизия. В резултат на това още в двадесет и една година един талантлив атлет стана основната надежда на френския отбор.
През сезон 2010/2011, биатлонът спечели още по-брилянтни победи. Сред тези най-впечатляващо постижение бе пълен набор от награди (злато, сребро и бронз) на Световното първенство в Ханти-Мансийск, Русия. Тези, както и някои други постижения, позволиха на Мартин Форкаде за първи път в кариерата си да влезе в трите най-добри биатлета в световната купа. В този миг стана ясно, че един талантлив французин идва сериозно и дълго време в света на биатлон. И една година по-късно Мартин успешно доказа истината за тези думи.

Личен живот: се говори, че битлета Мартен Фурадей е хомосексуален

На следващата Световна купа в Ruhpolding, Мартин Fourcade спечели три набора от златни медали. В резултат на това през този сезон нашият днешен герой успя да заведе световната ранглиста за първи път в кариерата си. След като отстрани норвежкия оле Einar Bjoerndalen от своя трон, французинът се утвърди като основен фаворит на всяка раса. Впоследствие Мартин Форкаде многократно е твърдял, че е един от най-добрите биалети от своето поколение.

Мартен сега е четирикратно

В сезон 2012/2013 нашият днешен герой успя да подобри собствения си рекорд и с фантастични 1248 точки за втори пореден път да стане най-добрият стрелец в света. В статуса на основната надежда на френския отбор, както и на една от най-ярките звезди на целия шампионат, Мартин Форкаде е подходящ и за Зимните олимпийски игри в Сочи. По време на това писане, резултатът на французина в тези престижни конкурси все още не е известен. Въпреки това е малко вероятно някой сериозно да се съмнява, че от сочи игри, Мартин Fourcade ще бъде в състояние да донесе няколко престижни медала.

Личен живот на Мартин Форкаде

В продължение на няколко години Мартин е срещала 27-годишна френска жена на име Елън.Тя, както и самият Форкайд, участва в ски. Връзката на двамата любовници гладко се премести на сватбата. Единствената пречка, според някои френски журналисти, е ревността на Елън за дългогодишния приятел на Мартин Емил Свенсен, с когото биатлета често прекарва време заедно. В това отношение френските медии бързаха да нарекат Мартин хомосексуалист. Самият състезател обаче отрича тези слухове.

Гледайте видеоклипа: Мартин Форкаде (Мартин Форкад) търгува с продавач на водка. (Април 2020).