Артем Джиуба - известен футболист, пред ФК "Зенит" и руския национален отбор. Сегашната надежда на руския футбол започва футболната си кариера в клуб "Спартак".

През 1988 г. бъдещият нападател на руския национален отбор по футбол е роден в една от къщите в Москва. Родителите на Артем нямат нищо общо с футбола поради естеството на тяхната дейност. Отец, Сергей, украински по националност, служи в правоприлагането, майката на Артем по време на познаване на съпруга си работи като продавач в хранителен магазин. Първоначално семейството живеело в общ жилищен комплекс, а след това придобивало собствено жилище. През 1992 г. семейството се появява попълване - се ражда дъщерята Олга.

Артьом от ранна детска възраст обичаше футбола. На 8-годишна възраст детето вече е било записано в Академията Спартак. Треньорите виждат голям потенциал в момчето, Александър Ярцев обръща специално внимание на младия талант. Точно с патронажа на Александър започва спортната кариера на Артем Дзуба.

Създаването на футболист Артем Джиуба. ФК Спартак

През 2005 г. Dziuba се премества в резервния екип на екипа "възрастни".Скоро след уверената демонстрация на таланти, Артьом получил разрешение да тренира с основния отбор.

Професионалната кариера на Джиуба започва в "Спартак"

Година по-късно дебютът на състезателя в първия отбор на Спартак се състоя, когато футболният клуб се срещна с екипа от Урал от Екатеринбург в мача за Купата на Русия.
В основната част на ФК "Спартак" младият футболист официално удари през 2007 г., а в първия сезон той успя да вкара 5 гола в 27 мача, за които Dzyube получи статута на "голмайстор на сезона". "Спартак" зае второ място във вътрешния шампионат, съответно Артем Джиуба стана сребърен медалист на състезанието.

2007: Dziuba - най-добрият голмайстор на сезона

През 2009 г. по време на престоя на отбора в Австрия Владимир Bystrov, играч на клуба, загуби голяма сума (23 000 рубли), която впоследствие беше открита в Dziuba. Артьом реагира категорично: той не взе парите, той беше оформен.
Във връзка с инцидента Артьом бе прехвърлен в отбора "Том", където бързо спечели авторитета на съотборниците и любителите на клуба. Младият беше главният нападател, отбелязвайки 10 гола в сезон.След края на сезона и демонстрирането на отлични резултати Джиуба се завърна в Спартак.

Във връзка със скандала Артем Джиуба отиде в "Том" за една година

Сезонът 2011/2012 беше много успешен за кариерата на Джиуба. Вкара 1 от 3 гола в мача с швейцарския "Базел" (3-2 в полза на "Спартак"). През 2012 г. напред беше почетено да носи лентата на капитана. Първият мач (гостуващ мач с Зенит на 6 май 2012 г.) в новите сили завърши с победа на "Спартак" с резултат от 3: 2.
Всички голове Артем Джиуба за "Спартак"
Скоро обаче кариерата на футболиста започна да намалява. Футболистът трябваше да отстъпи място на нов играч, Емануел Еменике, а когато треньорът беше променен през ноември 2012 г. на Валери Карпин Джиуб, той стана свидетел на пейката.

Допълнителна кариера Артем Джиуба. FC Zenit

През юли 2013 г. Дзиуа зае кредит за ФК Ростов, където в първата "битка" срещу Терек той вкара два гола и доведе тима до победа. В следващия мач с познат "Tomyu" Artem направи хеттрик. Като част от отбора на Ростов, млад футболист получи "сребърно" място в руския шампионат със 17 гола, като загуби от Сейду Doumbia от ЦСКА. Като част от "Ростов" Дзиуба спечели и първата си награда - Купата на Русия.

От 2015 г. Артем Дзиуба играе за "Зенит"

След успешен сезон Артьом се завърна в Спартак.През есента на 2014 г. договорът с московския клуб бе завършен, а Артьом отказа да го поднови, тъй като получи по-изгодна оферта от ФК Зенит. Размерът на предложения договор достигна 3,3 милиона евро, а през лятото на 2015 г. Артьом се присъедини към легендарния екип на Санкт Петербург.
Артем Джиуба за причините за прехода към "Зенит"
В първия мач срещу Динамо (19 юли 2015 г.) Дзиуба спечели наказание, реализирано от Хълк. Първият гол в "Зенит" Артем Дзуба вкара по време на мача срещу "Урал".
26 септември 2015 г. "Спартак" и "Зенит" влязоха в конфронтация в "Discovery Arena" в Москва. В 87-ата минута мачът на Зенит Артем Джиуба с помощта на Олег Шатов изравни резултата - 2: 2, но от уважение към бившите му съотборници, не отбеляза постижението.

В първия мач срещу Спартак Джиуба спаси отборът от поражение

В първия сезон, ФК Зенит Дзуба счупи рекорда от Шампионската лига за броя голове, отбелязани от руснаците в един сезон: 6 гола, последният от които беше гол срещу Ф. Гент (предишният рекорд принадлежеше на Роман Широков).

Артем Джиуба в тренировка

Артем Джиуба в руския национален отбор

От 2009 г. Джиуба играе за "младежкия отбор" на страната, отбелязвайки 4 гола в 9 мача.През 2011 г. играчът беше включен във втория състав на руския национален отбор, но през есента те взеха в основната.
"Вечер спешно": Дзиуба, Черхив и Слуцки демонстрират нова форма на националния отбор
Последва пауза и само през септември 2014 г. млад спортист участва в националния отбор като част от квалификационния мач за Купата на Евро 2016. Първият му гол бе отбелязан от екипа на Лихтенщайн.
През септември 2015 г. Джиуба блестящо вкара срещу шведите, като побеждава руския отбор. Няколко дни по-късно, в мача с Лихтенщайн, Дзуба вкара така наречения "покер" - 4 гола в игра. Това му спечели титлата на втория играч в историята на националния футбол (СССР и Русия), който отбеляза повече от 3 гола на игра (първият беше Олег Саленко с 5 гола в мача срещу Камерун).
Artyom беше смятан за обещаващ млад играч, който се представя добре за Zenit и като част от руския национален отбор. През есента на 2015 г. в мача срещу Молдова, той вкара осмия гол в турнира, определяйки рекорда за броя голове, отбелязани в един цикъл.

Артем Джиуба - един от най-обещаващите играчи на "Зенит"

9 април 2016 г. е незабравима дата в професионалната кариера на Артем Дзуба.В мача с Перм "Амкар" той вкара 100-ия си гол.
Стотната цел на Артем Джиуба
Много хора наричат ​​поведението на футболист в областта на конфликта, но самият Артьом заявява, че просто показва мъжки характер.

Личен живот на Артем Джиуба

Артьом е женен, името на съпругата му е Кристина. С бъдеща съпруга, ученичка от 4-та година, футболист се срещна в Нижни Новгород през 2012 година. След месец на запознанство, двойката подписа. През 2013 г. Артем и Кристина имат син, когото родителите му наричат ​​Никита.

Артем Дзиуба със съпругата си

Не без скандали на фронта на любовта. Преди да лети до квалификационния мач Джиуба е заловен в компанията на известния телевизионен водещ Мария Орзул. Съпругата на Кристина простила този инцидент, но Мария се разведе с мъжа си.
Артем Дзиуба - диригент в трамвай

Артем Дзиуба днес

В началото на 2018 г. Джиуба отпусна за ФК Арсенал за един сезон, а през лятото се присъедини към руския национален отбор по футбол преди Световната купа.

Артем Джиуба в Арсенал

На първия шампионатен мач (Русия - Саудитска Арабия) Джиуба дойде на мястото на Фьодор Смолов в 70-ата минута и почти веднага отбеляза гол срещу гол на противника, Головин, вкарвайки резултата до 3: 0.

Артем Джиуба донесе точка на отбора в мача срещу Испания

Във втория мач срещу Египет Джиув вкара гол в 59-ата минута. Руският национален отбор спечели с резултат от 3: 1. Също така, футболистът вкара гол от наказателното място по време на мача между Русия и Испания на 1/8 финал.