Магдалена Нененер, биография, новини, снимки!

Биография на Магдалин Неунер

Магдалена Неунер - немски биатлета, олимпийски шампион. Има седем малки световни първенства. Най-популярният спортист в Германия.

детство

Магдалена Неунер е родена в семейството на банковия служител Пол Ненеър и Маргит. Има четири деца в семейство Neuner: по-големият брат Павел, както и Христоф и Анна са по-малкият брат и сестра на Магдален. Анна участва и в биатлон - участва в младежки състезания.
Неунер прекарва цялото си детство в малкото баварско село Wallgau, където все още живее. От 4-годишна възраст започва ски, е член на ски клуба SC Wallgau. На деветгодишна възраст родителите й я заведоха в секцията за биатлон, която тя веднага харесваше. Неуър се оказа талантлив биатлет там, но Магдалена реши да действа в спортни състезания едва на шестнадесет години, след като завърши училище.

Спортна кариера

Добрите резултати в състезанията по биатлон се появиха веднага - все пак. През първите четири години изпълнения, Neuner успя да спечели седем награди на световното първенство в младежкия отбор.

Многостранна Магдалена Нененер

Магдалена спечели първия медал в шампионата през 2004 г., след като спечели реле и спринт и успя да завърши втори в състезанието. На следващата година получила още три медала в подобни състезания.
През 2006 г. Junior Neuner отново спечели три награди: два златни и един сребърен медал.
2008 г. беше последното й младежко първенство, където биатлотът стана победител в състезанието и спринт. Благодарение на тези успехи Магдалена спечели правото да се състезава за европейската купа. През сезона 2005/06 печели три състезания и заема пето място в общото класиране. Нейните толкова значителни резултати позволяват на треньора Ууе Мусеганг да включи Неунер в националния отбор за борбата за Световната купа.
Магдалена направи своя дебют на Световното първенство на 13 януари 2006 г., където тя, в резерв, временно замени Уши Дисл от състезанието. В първото състезание и спринт в Ruhpolding тя зае само 41-о място без точки, но вече на състезанията в Kontiolahti на 16 март 2006 г. завърши четвърта. Първата победа в Световната купа спечели следващата година. На 5 януари, в 7,5 км спринт, Магдалена стана най-добрият.След като показа отлични резултати на Световното първенство в Анчеселва, тя спечели третия златен медал, като стана троен шампион, най-младият в историята на биатлон. В края на 2007 г. тя беше призната от журналистите за най-добър спортист на годината в Германия. Според резултатите от Купата, която се състоеше от девет етапа, Neuner вкара 720 точки и зае 4-то място.

В рекламата на бельо

На следващия сезон, биатлотът получи още три награди в Световната купа - Световната купа и два малки кристални глобуса. Резултатите от следващото теглене, които сега се състоят от 10 етапа: 818 точки, първото място и титлата на победителя в Световната купа. Първата индивидуална победа е победа в състезанието от общо начало в Оберхоф, където Магдалена завърши с флаг на Германия. Поредица от победи в шампионата в Остерсон продължи. Независимо от факта, че началото на форума беше обезкуражаващо за Neuner: начело, биатлета направи три пропуски, като по този начин попадна зад линията на победителите в медалите. Но по-късно се рехабилитира, печели състезанието, както и допринася значително за победата на германския отбор. С това завършване на Шампионската шампионска шампионска шампионка.След като успешно завърши в Ханти-Мансийск, тя оглави цялостното класиране и спечели купата предсрочно. В Холменколен, който имаше средни резултати в състезания, все още спечели борбата за Малката купа.
2008/09 година не беше толкова успешна, макар че Магдалена получи Кристалния глобус (индивидуални състезания), но не спечели нито една лична награда, точно както не бе постигнала значителен успех на Световната купа. Резултатите от този сезон са 891 точки, а четвъртото място.
2009/10 олимпийски сезон, най-успешната в спортната си кариера. Етапите от януари не донесоха победа на Магдалена: второ и трето място, но на последния етап във Форт Кент има пълна колекция от награди. Неунер спечели двадесетата юбилейна победа в Словения, въпреки че тя направи две пропуски, но се превърна в най-добрата в състезанието. Въпреки че в първия етап на този сезон Neuner пропусна поради заболяване. На втория етап в Хохфилзен Магдалена заема 29-и и 28-и места. Третият етап на състезанието се проведе в словенския град Поклука, като резултатът беше на трето място в спринта и на второ място в състезанието. На следващия етап, който се състоя в Oberhof, Neuner пропусна поради нараняване на гърба, което получи по време на загрявката преди първото състезание.На състезанията в Ruhpolding се класира на трето място, но представянето на родната му земя е разочаровано от неуспеха на релето. На последния шести етап, проведен в Antholz-Anterselva, Магдалена показа отлична подготовка и стигна до финалната линия на първо място, въпреки дузпата. След като допусна само една грешка в състезанието за спринт, тя все пак показа отличен резултат, като по този начин получи 16-та лична победа в Световната купа.

Магдалена обича да плета

През февруари във Ванкувър, на дебюта на олимпиадата, Магдалена спечели три награди и стана два пъти олимпийски шампион. След края на олимпиадата, за по-малко от две седмици, Neuner зае 5-то място и 2-ро място в състезанието в град Kontiolahti Neuner. На предпоследния етап в Норвегия, биатлотът печели четвъртия Малък кристален глобус. И на последния етап отново печели, печели 933 точки и получава Crystal Globe втори за сезона.
На пресконференция в Leogang на 6 декември 2011 г. Neuner заяви, че иска да сложи край на кариерата си след сезон 2011/12. На първия етап от този сезон, който традиционно се провежда в Östersund, Магдалена спечели бронза три пъти.Също в Hochfilzen показва отлични резултати в спринт и състезания. На четвъртия етап в Oberhof, който стана успешен за биатлон, спечели спринт състезанието, така че Neuner е рехабилитиран пред феновете си за неуспеха в релето. Следващите високи резултати подсилват нейното лидерство в шампионата за Световната купа. В Чехия, Neuner влезе на подиума два пъти - в индивидуалното състезание за спринт и получи третия краен резултат. Но преследването на преследванията ще бъде запомнено от феновете на Магдалена от дълго време заради абсурдната й грешка - Неунер водеше състезанието, заемайки стрелба срещу първата група, стреляйки във втората. След четири успешни изстрела, едва тогава забеляза грешката си и завърши последния удар на желаната цел. Съгласно правилата на състезанието, за такива грешки трябва да минете четири наказания. По този начин, Neuner заема седмо място.