Емил Свенсен, биография, новини, снимки!

Биография на Емил Свенсен

Емил Свенсен е известен норвежки двубой, който успя да постигне впечатляващи височини в спорта си. Вече на възраст от двадесет и осем години нашият днешен герой успя да стане единадесетият световен шампион и собственик на четири олимпийски златни медала. В допълнение, личната колекция на изключителен спортист има Световната купа и някои други престижни награди. Ето защо говоренето за Емил Свенсен е изключително интересно. В края на краищата, историята на живота му е история за победите.

Детството и семейството на Емил Свенсен

Емил Хегъл Свенсен (или по-скоро Свенсен) е роден на 12 юли 1985 г. в норвежкия град Тронхейм. Подобно на някои други известни биатлети, нашият герой днес започва кариерата си в професионалните спортове със ски състезания. По-късно обаче един от треньорите Емил също съветваше момчето да вземе пушка. Оттогава Емил Хегъл Свенсен започва да се занимава с биатлон.

Биатлета Емил Свенсен блестеше на олимпиадата в Сочи

Първите стъпки на Емил Свенсен в спорта

Младият норвежки започна кариерата си в големите спортове през сезон 2003/2004.През този период нашият днешен герой спечели световното първенство в младото поколение, спечелвайки златни медали във френския град Haute Marienne. След известно време, на същия спортен форум, Емил Свенсен също участва в отборното реле, в което спечели второто си злато с други норвежки биатлети.
Следващия сезон всичко се оказа невъзможно за Емил. На Световното първенство по футбол във финландския Рованиеми норвежецът участва в две дисциплини наведнъж - състезанието за ски и ски релето. В резултат на това като професионален скиор, той взе бронзовия медал в 10-километровия свободен стил, а след това също се изкачи до втората стъпка на подиума след отборното реле.
Интервю Свенсен, биатлон с Губерниев
През същата година Емил Свенсен отново започва да действа като биатлета. През този сезон на световното първенство в Контиолахти днешният ни герой успя да спечели сребро в преследването и след това уверено спечели състезанието и индивидуалния старт. След този успех Емил не се върна на ски състезания и насочи цялото си внимание към биатлон.

Емил Свенсен в големия биатлон

През сезон 2005/2006 нашият герой днес се появява за пръв път в групата "възрастни". На различни етапи от Световната купа талантлив норвежки атлет успя да се превърне в петима от общо победителите. В резултат на това още през същата година Емил Свенсен получи покана до националния отбор на Норвегия, като част от него той успя да участва в първата си олимпиада. Норвежката обаче не спечели сериозни награди в този сезон. Но шестото място в масовото начало все още може да бъде уверено наричано личната победа на младия биатлер.
Първите му медали на ниво възрастни, норвежкият състезател спечели една година по-късно. През сезон 2006/2007 нашият днешен герой успя да спечели два медала и едно сребро в Световното първенство. Освен това, като част от норвежкия национален отбор, биатлета се появи и на Световното първенство в италианския Antholz, където завърши пети в преследването и седмо в спринта. Най-важният успех на тази година обаче беше бронзовият медал на Световната купа. Тази награда беше за него първа в световното първенство в категорията за възрастни.
"Около Биатлон" 3 издание (Емил Хегъл Свенсен)
Първите победи дойдоха на "стрелбата" малко късно. През декември 2007 г. Емил Свенсен спечели първото си индивидуално състезание в Световната купа в словенската Pokljuka. Три месеца по-късно, по време на Световното първенство в Остерсунд, Швеция, норвежката спечели още две златни награди (в индивидуално състезание и масово начало). Точно в този момент младият спортист беше споменат за един от най-ярките биатлети на нашето време, както и достойният наследник на великия сънародник Оле Ейнър Бьорндейл.
За да оправдае увереността в него младият човек започна почти веднага. Емил спечели още няколко медала на различни Световни първенства, а през 2010 г. постави и първия олимпийски медал в личната си банка. Това се случи в канадския Ванкувър. Като част от олимпийските игри Емил Свенсен за пръв път стана вторият в спринта с десет километра. Няколко дни по-късно обаче успя да се превърне в олимпийски шампион в индивидуалното 20 километрово състезание. Впоследствие, в рамките на същата олимпиада във Ванкувър, днешният ни герой спечели още едно "злато". След като тази победа падна на скандинавския спортист, един след друг.

Емил Свенсен има дузина златни медала

Общо в началото на 2014 г. Емил Свенсен успя да спечели единайсет златни медала на Световното първенство, както и четири олимпийски златни медала. Включването на два медала беше спечелено от норвежката в рамките на Зимните игри в Сочи.

Емил Свенсен днес

В момента Емил Свенсен се готви за следващите състезания и мечти за нови ярки победи. В момента норвежкият биатлета е един от четиримата спортисти в цялата история на зимните спортове, които успяват да спечелят повече от десет златни медала на световното първенство по биатлон. Освен това нашият днешен герой е един от двамата спортисти, които са успели да постигнат победа във всички дисциплини на Световното първенство по биатлон.

Личен живот на Емил Свенсен и други интересни епизоди

В обикновения живот Емил Свенсен е обикновен човек. Той обича да ходи на партита, понякога се отдаде на алкохол и признава любовта си към красивите момичета. Един от любимите билети атлети е Мария Шарапова.
Що се отнася до най-любопитните епизоди от неспортсвения живот на норвежците, в това отношение не можем да пренебрегнем епизода, който настъпи по време на състезанието по биатлон на жените в руския Ханти-Мансийск.На този ден - 19 март 2013 г. - норвежкият спортист неочаквано за всички свали панталоните си, демонстрирайки мъжествеността си на преминаващи момичета и зрители. Както се оказа по-късно, други спортисти по-късно се присъединиха към представлението. Самият Емил нарече действието му обикновена ексцентричност.