Игор Акинфеев, биография, новини, снимки!

Биография на Игор Акинфеев

Игор Владимирович Акинфеев - постоянният пазител на портите на руския национален отбор по футбол, майстор на спорта на Русия, носител на Купата на УЕФА, шампион на Русия шест пъти, бронзов медалист на Евро 2008.

Вратарят на ЦСКА и капитанът Игор Акинфеев

Детството на Игор Акинфеев

Родителите на Игор Акинфеев - Владимир Василевич и Ирина Владимировна, също футболистът има брат - Евгений.

Малкият Игор Акинфеев и по-големият му брат Евгений

Игор обичаше футбола още от детството си; когато е на четири години, родителите му започнали да го завеждат на първите тренировки в ПКЦ ЦСКА, а момчето било с две години по-млад от останалите студенти. След втората тренировка Desiderius Kovacs, първият треньор на младия футболист, осъзна, че Игор е роден вратар.

Руският вратар Игор Акинфеев в детството си

През 2002 г. Игор стана шампион на Русия като част от младежкия отбор ЦСКА. През същата година завършва футболната академия и завършва първия си професионален договор (ЦСКА двоен). За целия сезон, откакто се присъедини към клуба през юли, Игор Акинфеев изигра 10 мача, като допусна общо 14 гола.Според резултатите от шампионата се удвои, неговият отбор зае единадесетото място и Акинфеева бе върната на младежкия отбор. През август същата година дебютира в младежкия отбор в мач срещу шведския отбор.

Игор Акинфеев, неговият приятел Сергей Горелов и вратарят Спартак Александър Филимонов

Игор Акинфеев получава средното си образование в Московското училище № 704. През 2003 г., след дипломирането си, влезе в Държавната академия по физическа култура в Москва. През 2009 г. успешно защитава тезата си по темата "Технически и тактически действия на вратаря по време на футболен мач". По този начин най-младият вратар на клуба ЦСКА стана дипломиран във футбола.

Игор Акинфеев в професионалните спортове

Сезон 2002/03. Таксите за предсезонната сесия с основната част от екипа се провеждаха в Израел. След първия мач вестник "Спорт-експрес" изрази мнение за новия вратар: "Той създава усещане с уверена, зряла игра, изглежда по-силна от Мандрикин".

2002: Игор Акинфеев - млад и обещаващ вратар на ЦСКА

29 март 2003 г. Игор Акинфеев прекара първия си мач на ниво "възрастни" (1/8 финал срещу Зенит).През втората половина той излезе вместо Виктор Крамаренко, демонстрирайки добра реакция - ЦСКА изигра равенство. 31 май, Акинфеев дебютира във Висшата лига; в мача с "Криле на съветите", отборът на ЦСКА спечели 2-0, а Акинфеев вкара, отразявайки дузпа в последната минута. Игор бе признат за най-добрият играч в мача.

Игор Акинфеев дебютира в шампионата на Русия (2003 г.)

В сезона на шампионата през 2003 г. Игор Акинфеев прекара 13 мача с 11 гола, стана шампион на Русия - първото постижение на Акинфеев в големия футбол.
През сезон 2003 Игор Акинфеев дебютира в Еврокъпа срещу футболния клуб "Вардар". Мачът, който се проведе на 30 юли, завърши в полза на Македония (1: 2). Футболна звезда от 80-те години, вратарят Ринат Дасеев изрази мнението, че Акинфеев не е виновен за липсващи цели.
На 5 септември Игор дебютира в руския олимпийски отбор в мач срещу ирландския национален отбор, завършвайки с 2: 0 в полза на ирландците. Вторият мач на олимпийския отбор с Акинфеев срещу Швейцария също доведе Русия до поражение (2: 1).
Сезон 2003/04. Купа на Русия. Акинфеев направи дебюта си в мача на 5 ноември срещу отбора "Йелец".Мачът завърши с победа на ЦСКА с 3: 1. Във втория мач на 1/8 финала Игор Акинфеев спечели 4-0 в полза на "армията".

Игор Акинфеев дебютира за руския национален отбор (04/28/04)

На 28 април 2004 г. се проведе първият мач на Игор Акинфеев в първия отбор на националния отбор.

Игор Акинфеев стана най-младият вратар на руския тим в историята

Сезон 2004. На 7 март в мача за Супербоул срещу Спартак Игор Акинфеев прекара 90 минути игра на терена, като допусна един гол в 14-ата минута. 3: 1 в полза на армията. През този сезон той стана редовен играч в първия отбор, в първите три мача, които неизменно влезе в полето в стартовата линия на ЦСКА.
В третия кръг, в мача срещу Самара, Акинфеев получи червен картон за битка и бе изгонен в последните минути на мача. Борбата се проведе поради вината на полузащитника Koroman, който след гол, отбелязан от Cowboy, удари топката, която отскочи от мрежата и удари лицето на вратата. За такова нарушение Игор Акинфеев беше дисквалифициран за пет мача. Като цяло през този сезон той прекара 26 мача, за да го признае, че има 15 гола. Според резултатите, отборът на ЦСКА спечели сребърен медал,и Игор беше признат за най-добрият вратар в Русия, както и според Fox Sports, най-добрият млад вратар, включен в 33-те най-добри листа на номер 3.
Акинфеев започна двубоя за Купата на Русия с 1/8 финал. На финала "ЦСКА" победи "Химки" с резултат от 1: 0 и за втори път спечели Купата. Акинфеев прекара седем мача с три гола.

Игор Акинфеев при обучението на ЦСКА

На 27 юли 2004 г. той дебютира в Шампионската лига в мача срещу клуб "Нефчи" в Азербайджан. Мачът е равен. Във втория мач ЦСКА спечели 2-0. Заобиколийки шотландците, екипът се качи на груповата фаза, през който Игор прекара всичките шест мача на терена, като допусна пет гола. В крайна сметка ЦСКА зае третото място и получи възможността да продължи да играе в Купата на УЕФА.

2005: Спечели Купата на УЕФА

През сезон 2005 Игор Акинфеев спечели Купата на УЕФА.
Сезон 2006. В груповата фаза Akinfeev успя да не пропусне гол за 362 минути. През този период много фенове го сравняваха с Лев Яшин, а властта на Игор като вратар нарасна толкова много, че той бе смятан за най-обещаващия вратар.
Сезон 2007. През пролетта имаше информация, че Лондон "Арсенал" се интересува от обещаващ играч.Но в интервю Игор Акинфеев каза, че през следващите 4 години няма да напусне ЦСКА.
Травмата на Игор Акинфеев ("Ростов" - "ЦСКА", 2007 г.)
На осмия кръг на руския шампионат, на 6 май, Игор беше ранен в мач срещу Ростов, борейки се за наказателна топка, кацна лошо, разбивайки кръстосаните връзки на коляното му. Лекарите прогнозираха липсата на вратар в големия футбол до края на сезона, но Акинфеев се върна в отбора преди края на шампионата благодарение на интензивното лечение.

2007: Акинфеев се завърна на терена след травма

На 3 ноември, в рамките на 29-ия кръг на шампионата срещу Кубан, Акинфеев проведе първия мач след травма. ЦСКА печели 1: 0.

Акинфеев донесе на ЦСКА много победи

2008 г. През януари Игор Акинфеев удължи договора си с ЦСКА до 2011 г. 16-ия кръг на руската Премиер лига в мач между ЦСКА и Криле на съветите стана 100-и мач; завърши с равенство. Игор стана най-малкият вратар с толкова впечатляващ резултат.
В руския шампионат този сезон Акинфеев прекара 30 мача, като допусна 24 гола. Той пропусна част от квалификационния цикъл за Евро 2008 поради травма, но въпреки това прекара 5 мача, като допусна 8 гола: Четири гола в първия мач срещу Испания, един в четвърт финалите срещу Холандия и три в полуфинала с Испания. В края на първенството Русия взе бронзовото място.

2008: трето място в евро

Сезон 2009. В първенството на Русия в мача на четвъртия кръг от 12 април ("ЦСКА" - "Локомотив") Игор Акинфеев пропусна 100-ия си гол. През същата година той влезе в топ петте вратари в света според Международната федерация по футболна история и статистика.
Сезон 2010. През есента Акинфеев играе със смесен успех. В мача с националния отбор на Словакия ЦСКА претърпя поражение - мачът завърши с резултат 0-1. В мача с националния отбор на Македония вратарят вкара дузпа, мачът бе увенчан с победа с 1: 0. Мачът с националния отбор на Белгия завърши с поражение.
Интервю с Игор Акинфеев (Целият живот в ръкавици)
Сезон 2011. Май 22, ЦСКА печели 5-та руска купа. На 28 август в 22-ия кръг на шампионата в мач срещу Спартак Игор отново бе ранен. На 7 септември той претърпява операция, а на 4 февруари 2012 г. започва индивидуално обучение.

Върнете Акинфеев на терена след нараняване

На 11 март Акифеев отлетя с отбора за мача с Реал Мадрид до Мадрид, но не го направи. 14 април в мача с футболиста "Зенит" за пръв път влязоха в поле след контузия. Мачът завърши с резултат 0: 2. 50-ият мач за националния отбор (срещу сръбския национален отбор) Акинфеев се проведе на 10 август 2011 г., като по този начин се присъедини към символичния клуб "Игор Нетто". ЦСКА спечели този мач с 1: 0.
Сезон 2013/2014.На 15 май 2014 г. Акинфеев счупи рекорда на Лев Яшин, след като изигра 204-ия си мач "на сухо". На същия ден той става петкратния руски шампион. През същата година Акинфеев счупи рекорда за игра, без да допусне голове - 761 минути

Акинфеев постигна най-дългата "суха" серия в историята на руския национален отбор

Световната купа в Бразилия не беше най-доброто време в кариерата на Акинфеев. В мача с националния отбор на Южна Корея, той е абсурден, по собствени думи, пропусна гол.
Завладяващ гол Акинфеев (Русия - Южна Корея)
В мача с националния отбор на Белгия продължи серия от неуспехи. Вярно е, че според Фабио Капело Игор Акинфеев няма нищо общо с това - някой в ​​продължение на десет минути блестеше вратар с лазерна стрелка в очите му. Въпреки това бе почетена победата на белгийците (1: 0). По време на двубоя с националния отбор на Алжир Акинфеев направи неуспешен опит да пресече и опонентите се наредиха на равен (1: 1). В резултат на това Русия не успя да напусне групата и Игор Акинфеев влезе в символичния отбор на "футболисти, които не успяха да спечелят Световната купа" (според италианската спортна публикация La gazeta dello sport).

След неуспеха Игор Акинфеев се извини на феновете за играта си

Сезонът 2014/2015 бе отбелязан за Акинфеев с нови записи - той прекъсна рекорда на Сергей Очкинник в броя на мачовете в руския шампионат (130) и надхвърли Сергей Семак в броя на мачовете в националния шампионат (283).
В мача срещу Черна гора, проведен на територията на противника, черногорският венчър изстреля огън към Акинфеев. В резултат на това вратарят на руския отбор претърпя изгаряния и сътресения в 40-ата серия на мача. Вратарят беше отнесен на носилка, мачът беше прекъснат за половин час, а след това продължи, но в 67-ата минута той се превърна в сериозен скандал. Съдиите решиха да приспаднат техническа загуба за Черна гора (0: 3).
Игор Акинфеев получи огън (Черна гора - Русия)
По-късно се оказа, че вентилаторът, който е хвърлил огъня, Лука Лазаревич, го е извършил неволно - той хвърли една невероятна стрелба в краката му от непознат човек. Видеото от стадиона потвърди думите му. Той отишъл в затвора в продължение на 3,5 месеца, а Игор Акинфеев не поискал никакви претенции към него.
Игор Акинфеев стана вратарят на руския национален отбор в Купата на Конфедерациите, проведен в Санкт Петербург през юни 2017 г.Уви, руският тим под ръководството на Станислав Черчев не показа най-добрия резултат. По-специално, много експерти изразиха, че това е несигурната игра на Акинфеев, която позволи на мексиканския отбор да отбележи втория гол срещу Русия. В същото време никой не можеше да назове някой, който е равен на Акинфеев, от опит. Малко след това в медиите се появи информация, че Акинфеев заплашва треньора с напускането на отбора.

Игор Акинфеев. Русия - Мексико

Личен живот на Игор Акинфеев

Игор Акинфеев казва малко за живота лично, може би защото един от многото му фенове някога е отворил вените си, когато един неизвестен човек я е оскърбил от името на Акинфеева в фалшив блог. Игор беше ужасно разтревожен, когато разбра за този инцидент. Въпреки това, от ранните етапи на кариерата си той показа сериозност в това отношение, като отговори на всички въпроси, че няма време за момичета.
6 години (от 2008 до 2014 г.) Акинфеев се срещна с Валерия Якунчикова. 15-годишната дъщеря на администратора на ЦСКА, внучката на известния треньор на Том отбор, Валери Nepomnyashchy, присъстваха на всички мачове на армията от ранна възраст и буквално очароваха младия вратар.Тя професионално се занимава с спортни танци, участва в музикални клипове (например Тимати) и рекламира, получава висше образование по стените на RUDN, с една дума, тя не само е била красота, но и интересна разговорка. Поради причини, които не са известни на пресата, връзката им се провали. Медиите преувеличаваха информацията за предателството на Акинфеев, но слуховете останаха слухове.

Игор Акинфеев и Валерия Якунчикова, бивш вратар на момиче

Фактът, че Игор Акинфеев е женен, обществеността научи само през май 2014 г., когато се е родил първият футболист Даниел Игоревич. Съпругът на Игор Акинфеев се казва Екатерина Герун, модел от Украйна. През септември 2015 г. в навечерието на мача с националния отбор на Швеция се ражда дъщерята на Акинфеев Евангелина.

Игор Акинфеев и съпругата му Екатерина Джерун

В интервю футболистът многократно подчерта, че семейството им спазва православни традиции, но съпрузите няма да налагат никаква религия на децата, като вземат предвид личния си избор.

Игор Акинфеев - щастлив съпруг и баща

Знаем и името на един от най-добрите приятели на Игор Акинфеев - това е водещият певец на групата "Hands Up!" Сергей Жуков. Приятелството им продължава от 2004 г. насам.Футболистът дори стана кръстник на дъщерята на Жуков, Нина.

Игор Акинфеев и Сергей Жуков са приятели

Игор Акинфеев днес

Игор Акинфеев бе призован в националния отбор в навечерието на Световното първенство през 2018 г. и получи правото да носят лента за капитан за времето на Световната купа. Шампионата ще се проведе от 14 юни до 15 юли.

Игор Акинфеев в тренировка

По време на срещата на руския национален отбор с испанския национален отбор в 1/8 финалите на Игор Акинфеев, спаси в дузпи след края на допълнителното време доведе нашия отбор до победа. Футболистът отразява два 11-метрови топки, включително и крак, изстрелян от Яго Аспас. По този начин Русия за първи път достигна до 1/4 финалите на Световната купа.

Благодарение на играта за спасяване на Игор Акинфеев, Русия победи Испания на 1/8